93 Behrengauna (Beckenbauer) PES 2008
| Name | Behrengauna |
|---|---|
| Real Name | Beckenbauer |
| ID | 67940 |
| Real ID | 2404 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Germany |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
88
Defence
78
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
85
Response
83
Agility
91
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
91
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
93
Shot Power
82
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
95
Swerve
78
Header
80
Jump
96
Technique
83
Aggression
98
Mentality
50
GK Skills
98
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Playmaking
- Passing
- Shooting from Distance
- Marking
- Covering
- Defensive Control
| Name | Behrengauna |
|---|---|
| Real Name | Beckenbauer |
| ID | 67940 |
| Real ID | 2404 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Germany |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
