73 Belenguer PES 2010
| Name | Belenguer |
|---|---|
| ID | 4214 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
80
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
69
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
69
Shot Power
64
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
75
Jump
75
Technique
63
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Belenguer |
|---|---|
| ID | 4214 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
