75 Belluschi PES 2009
| Name | Belluschi |
|---|---|
| ID | 35245 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Olympiacos |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
50
Defence
73
Body Balance
84
Stamina
76
Top Speed
81
Acceleration
77
Response
86
Agility
85
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
81
Shot Power
72
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
74
Swerve
61
Header
75
Jump
85
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Shooting from Distance
| Name | Belluschi |
|---|---|
| ID | 35245 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Olympiacos |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
