62 Ben Nabouhane PES 2009
| Name | Ben Nabouhane |
|---|---|
| ID | 38540 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
43
Defence
68
Body Balance
72
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
71
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
68
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
59
Swerve
69
Header
74
Jump
71
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Ben Nabouhane |
|---|---|
| ID | 38540 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
