61 Benon PES 2009
| Name | Benon |
|---|---|
| ID | 50340 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
53
Defence
64
Body Balance
70
Stamina
83
Top Speed
83
Acceleration
69
Response
80
Agility
67
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
48
Shot Accuracy
53
Shot Power
45
Shot Technique
46
Free Kick Accuracy
59
Swerve
63
Header
56
Jump
65
Technique
85
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Side
- One-Touch Pass
| Name | Benon |
|---|---|
| ID | 50340 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players