70 Bensaronic PES 2010
| Name | Bensaronic |
|---|---|
| ID | 74360 |
| Real ID | 8824 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
68
Defence
81
Body Balance
84
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
77
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
80
Shot Power
63
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
74
Swerve
76
Header
75
Jump
74
Technique
62
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Bensaronic |
|---|---|
| ID | 74360 |
| Real ID | 8824 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
