66 Benson PES 2010
| Name | Benson |
|---|---|
| ID | 30050 |
| Nationality | Ghana |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
42
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
84
Acceleration
73
Response
82
Agility
76
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
74
Shot Power
79
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
50
Swerve
70
Header
80
Jump
76
Technique
77
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Benson |
|---|---|
| ID | 30050 |
| Nationality | Ghana |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players