67 Bentem PES 2010
| Name | Bentem |
|---|---|
| ID | 40391 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
60
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
75
Agility
71
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
72
Shot Power
55
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
62
Header
73
Jump
72
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Bentem |
|---|---|
| ID | 40391 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
