71 Beranger PES 2010
| Name | Beranger |
|---|---|
| ID | 38119 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
65
Defence
76
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
73
Shot Power
55
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
63
Swerve
65
Header
78
Jump
67
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Beranger |
|---|---|
| ID | 38119 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players