59 Berbatovci PES 2010
| Name | Berbatovci |
|---|---|
| ID | 38282 |
| Nationality | Norway |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
65
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
64
Header
76
Jump
70
Technique
61
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Berbatovci |
|---|---|
| ID | 38282 |
| Nationality | Norway |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players