69 Bergougnoux PES 2008
| Name | Bergougnoux |
|---|---|
| Full Name | Bryan Bergougnoux |
| ID | 5582 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
46
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
79
Acceleration
72
Response
77
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
81
Shot Power
73
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
65
Header
75
Jump
78
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bergougnoux |
|---|---|
| Full Name | Bryan Bergougnoux |
| ID | 5582 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
