77 Berson PES 2009
| Name | Berson |
|---|---|
| ID | 7703 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
67
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
83
Response
80
Agility
71
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
79
Shot Power
73
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
70
Swerve
69
Header
74
Jump
80
Technique
65
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- One-Touch Pass
| Name | Berson |
|---|---|
| ID | 7703 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
