64 Bertolt PES 2008
| Name | Bertolt |
|---|---|
| ID | 32007 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
47
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
74
Jump
76
Technique
70
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bertolt |
|---|---|
| ID | 32007 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
