68 Bertran PES 2010
| Name | Bertran |
|---|---|
| Full Name | Marc BertrĂ¡n Vilanova |
| ID | 7242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Tnr Azul/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
66
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
85
Top Speed
82
Acceleration
68
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
76
Jump
74
Technique
64
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Bertran |
|---|---|
| Full Name | Marc BertrĂ¡n Vilanova |
| ID | 7242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Tnr Azul/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
