68 Bessat PES 2008
| Name | Bessat |
|---|---|
| Full Name | Vincent Bessat |
| ID | 37053 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
56
Defence
76
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
76
Jump
74
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bessat |
|---|---|
| Full Name | Vincent Bessat |
| ID | 37053 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players