61 Beynie PES 2008
| Name | Beynie |
|---|---|
| ID | 33676 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
63
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
57
Swerve
66
Header
74
Jump
73
Technique
63
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Beynie |
|---|---|
| ID | 33676 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
