77 Biava PES 2009
| Name | Biava |
|---|---|
| Full Name | Giuseppe Biava |
| ID | 6754 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
80
Defence
78
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
80
Response
76
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
77
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
81
Header
81
Jump
68
Technique
58
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Biava |
|---|---|
| Full Name | Giuseppe Biava |
| ID | 6754 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
