68 Biemans PES 2010
| Name | Biemans |
|---|---|
| Full Name | Bart Biemans |
| ID | 39180 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
69
Defence
80
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
70
Acceleration
68
Response
68
Agility
69
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
58
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
52
Swerve
74
Header
77
Jump
72
Technique
50
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Biemans |
|---|---|
| Full Name | Bart Biemans |
| ID | 39180 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
