71 Bilayi Ateba PES 2008
| Name | Bilayi Ateba |
|---|---|
| ID | 7747 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
78
Body Balance
85
Stamina
75
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
79
Agility
71
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
69
Shot Power
71
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
71
Header
80
Jump
79
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bilayi Ateba |
|---|---|
| ID | 7747 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
