74 Biondini PES 2010
| Name | Biondini |
|---|---|
| Full Name | Davide Biondini |
| ID | 32651 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
68
Defence
74
Body Balance
84
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
69
Swerve
65
Header
74
Jump
76
Technique
65
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Biondini |
|---|---|
| Full Name | Davide Biondini |
| ID | 32651 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
