76 Bizera PES 2008
| Name | Bizera |
|---|---|
| ID | 1721 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
80
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
73
Agility
65
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
49
Swerve
79
Header
78
Jump
74
Technique
59
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bizera |
|---|---|
| ID | 1721 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
