82 Bizqua PES 2009
| Name | Bizqua |
|---|---|
| ID | 98267 |
| Real ID | 32731 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
48
Defence
87
Body Balance
76
Stamina
87
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
65
Agility
84
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
78
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
85
Header
72
Jump
81
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- One-Touch Pass
| Name | Bizqua |
|---|---|
| ID | 98267 |
| Real ID | 32731 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1409 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
