75 Bizzarri PES 2008
| Name | Bizzarri |
|---|---|
| Full Name | Albano Bizzarri |
| ID | 7330 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Catania |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
82
Defence
80
Body Balance
66
Stamina
60
Top Speed
69
Acceleration
85
Response
70
Agility
56
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
58
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
78
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
42
Swerve
44
Header
80
Jump
53
Technique
63
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
65
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bizzarri |
|---|---|
| Full Name | Albano Bizzarri |
| ID | 7330 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Catania |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
