81 Bkalund PES 2008
| Name | Bkalund |
|---|---|
| ID | 100137 |
| Real ID | 34601 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
86
Defence
79
Body Balance
74
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
82
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
65
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
82
Header
75
Jump
76
Technique
64
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
- Defensive Control
| Name | Bkalund |
|---|---|
| ID | 100137 |
| Real ID | 34601 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
