73 Blen Pief (B. Pérez) PES 2010
| Name | Blen Pief |
|---|---|
| Real Name | B. Pérez |
| ID | 96412 |
| Real ID | 30876 |
| Nationality | Panama |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
38
Defence
82
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
75
Shot Power
80
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
53
Swerve
85
Header
80
Jump
78
Technique
83
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Blen Pief |
|---|---|
| Real Name | B. Pérez |
| ID | 96412 |
| Real ID | 30876 |
| Nationality | Panama |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players