61 Bloemendaal PES 2009
| Name | Bloemendaal |
|---|---|
| ID | 37462 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
41
Defence
68
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
70
Jump
73
Technique
69
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Bloemendaal |
|---|---|
| ID | 37462 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
