65 Boguski PES 2008
| Name | Boguski |
|---|---|
| ID | 37234 |
| Nationality | Poland |
| Club | Wisła Kraków |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
48
Defence
73
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
83
Acceleration
77
Response
78
Agility
71
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
71
Header
78
Jump
75
Technique
77
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
| Name | Boguski |
|---|---|
| ID | 37234 |
| Nationality | Poland |
| Club | Wisła Kraków |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
