71 Bohm PES 2010
| Name | Bohm |
|---|---|
| ID | 39306 |
| Nationality | Germany |
| Club | Vvv-Venlo |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
69
Defence
80
Body Balance
55
Stamina
65
Top Speed
67
Acceleration
80
Response
63
Agility
52
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
78
Shot Power
40
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
55
Header
80
Jump
49
Technique
60
Aggression
66
Mentality
74
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Bohm |
|---|---|
| ID | 39306 |
| Nationality | Germany |
| Club | Vvv-Venlo |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
