72 Bolatti PES 2009
| Name | Bolatti |
|---|---|
| Full Name | Mario Bolatti |
| ID | 36773 |
| Nationality | Argentina |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
69
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
84
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
72
Header
70
Jump
78
Technique
63
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Bolatti |
|---|---|
| Full Name | Mario Bolatti |
| ID | 36773 |
| Nationality | Argentina |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
