64 Boli PES 2010
| Name | Boli |
|---|---|
| Full Name | Yannick Boli |
| ID | 37409 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
30
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
54
Swerve
68
Header
72
Jump
78
Technique
78
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Boli |
|---|---|
| Full Name | Yannick Boli |
| ID | 37409 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players