76 Bonera PES 2008
| Name | Bonera |
|---|---|
| Full Name | Daniele Bonera |
| ID | 4063 |
| Nationality | Italy |
| Club | AC Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
82
Defence
83
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
75
Agility
70
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
63
Swerve
76
Header
79
Jump
73
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Bonera |
|---|---|
| Full Name | Daniele Bonera |
| ID | 4063 |
| Nationality | Italy |
| Club | AC Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
