72 Bonnet PES 2009
| Name | Bonnet |
|---|---|
| ID | 33299 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
45
Defence
67
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
84
Acceleration
75
Response
84
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
78
Swerve
64
Header
76
Jump
80
Technique
69
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Bonnet |
|---|---|
| ID | 33299 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
