66 Bontale PES 2009
| Name | Bontale |
|---|---|
| ID | 99266 |
| Real ID | 33730 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
71
Defence
83
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
66
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
60
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
58
Swerve
76
Header
74
Jump
72
Technique
63
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Bontale |
|---|---|
| ID | 99266 |
| Real ID | 33730 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
