77 Borges PES 2010
| Name | Borges |
|---|---|
| ID | 50181 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
41
Attack
78
Defence
80
Body Balance
68
Stamina
65
Top Speed
73
Acceleration
82
Response
82
Agility
57
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
65
Shot Power
46
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
43
Swerve
44
Header
82
Jump
63
Technique
73
Aggression
80
Mentality
78
GK Skills
58
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Borges |
|---|---|
| ID | 50181 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players