70 Borja PES 2008
| Name | Borja |
|---|---|
| ID | 32788 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
30
Defence
79
Body Balance
84
Stamina
73
Top Speed
78
Acceleration
69
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
78
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
52
Swerve
79
Header
88
Jump
75
Technique
86
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Borja |
|---|---|
| ID | 32788 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
