69 Bostina PES 2010
| Name | Bostina |
|---|---|
| ID | 32882 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
56
Defence
68
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
75
Agility
81
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
84
Swerve
66
Header
72
Jump
79
Technique
67
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
| Name | Bostina |
|---|---|
| ID | 32882 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
