53 Bot PES 2009
| Name | Bot |
|---|---|
| ID | 8202 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
70
Defence
82
Body Balance
70
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
74
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
72
Shot Power
53
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
55
Swerve
78
Header
78
Jump
67
Technique
55
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Bot |
|---|---|
| ID | 8202 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
