66 Botia PES 2010
| Name | Botia |
|---|---|
| Full Name | Alberto Botía |
| ID | 40463 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
71
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
69
Acceleration
70
Response
68
Agility
69
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
71
Header
74
Jump
73
Technique
60
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Botia |
|---|---|
| Full Name | Alberto Botía |
| ID | 40463 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
