71 Boudi (Boussaidi) PES 2010
| Name | Boudi |
|---|---|
| Real Name | Boussaidi |
| ID | 75013 |
| Real ID | 9477 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
65
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
80
Swerve
73
Header
77
Jump
77
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
| Name | Boudi |
|---|---|
| Real Name | Boussaidi |
| ID | 75013 |
| Real ID | 9477 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
