73 Boya PES 2010
| Name | Boya |
|---|---|
| ID | 6945 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
38
Defence
85
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
71
Agility
80
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
83
Shot Power
82
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
72
Header
82
Jump
74
Technique
81
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Boya |
|---|---|
| ID | 6945 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
