66 Boyata PES 2010
| Name | Boyata |
|---|---|
| Full Name | Dedryck Boyata |
| ID | 41006 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 44 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
66
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
72
Top Speed
69
Acceleration
68
Response
70
Agility
67
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
71
Shot Power
53
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
54
Swerve
72
Header
80
Jump
67
Technique
55
Aggression
57
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Boyata |
|---|---|
| Full Name | Dedryck Boyata |
| ID | 41006 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 44 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
