66 Bradley PES 2010
| Name | Bradley |
|---|---|
| ID | 50215 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
81
Defence
79
Body Balance
68
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
81
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
85
Shot Power
68
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
53
Swerve
62
Header
67
Jump
69
Technique
83
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- Shooting from Distance
| Name | Bradley |
|---|---|
| ID | 50215 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players