61 Brahimi PES 2009
| Name | Brahimi |
|---|---|
| Full Name | Yacine Brahimi |
| ID | 36990 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
37
Defence
68
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
84
Agility
81
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
72
Shot Power
70
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
67
Swerve
68
Header
74
Jump
78
Technique
70
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Brahimi |
|---|---|
| Full Name | Yacine Brahimi |
| ID | 36990 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 32 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
