70 Brkljaca PES 2010
| Name | Brkljaca |
|---|---|
| ID | 40616 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
67
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
71
Acceleration
75
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
73
Jump
75
Technique
62
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Brkljaca |
|---|---|
| ID | 40616 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
