56 Brock PES 2010
| Name | Brock |
|---|---|
| ID | 38397 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
62
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
71
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
67
Header
73
Jump
70
Technique
60
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Brock |
|---|---|
| ID | 38397 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
