90 Bruin (Blanc) PES 2008
| Name | Bruin |
|---|---|
| Real Name | Blanc |
| Full Name | Laurent Blanc |
| ID | 67667 |
| Real ID | 2131 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SWP |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 88kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
98
Defence
88
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
70
Acceleration
94
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
86
Shot Power
72
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
57
Swerve
88
Header
78
Jump
77
Technique
65
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
- Defensive Control
| Name | Bruin |
|---|---|
| Real Name | Blanc |
| Full Name | Laurent Blanc |
| ID | 67667 |
| Real ID | 2131 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SWP |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 88kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
