62 Bruinier PES 2008
| Name | Bruinier |
|---|---|
| ID | 35083 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
43
Defence
67
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
67
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
70
Shot Power
59
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
66
Header
71
Jump
74
Technique
67
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bruinier |
|---|---|
| ID | 35083 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
