73 Bucchi PES 2008
| Name | Bucchi |
|---|---|
| ID | 6694 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
36
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
83
Response
78
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
78
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
80
Header
81
Jump
74
Technique
82
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Bucchi |
|---|---|
| ID | 6694 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
