69 Bucur PES 2010
| Name | Bucur |
|---|---|
| ID | 31231 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
41
Defence
67
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
85
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
76
Shot Power
78
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
61
Swerve
68
Header
78
Jump
79
Technique
84
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Bucur |
|---|---|
| ID | 31231 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
