74 Bufnjel PES 2008
| Name | Bufnjel |
|---|---|
| ID | 69368 |
| Real ID | 3832 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 41 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
78
Defence
78
Body Balance
66
Stamina
59
Top Speed
66
Acceleration
85
Response
67
Agility
49
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
45
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
72
Shot Power
43
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
40
Header
81
Jump
40
Technique
65
Aggression
72
Mentality
75
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bufnjel |
|---|---|
| ID | 69368 |
| Real ID | 3832 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 41 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
